Ha már túlvagyunk a Metatrader installálásán és beszereztük a kiválasztott robotot, akkor itt az ideje, hogy üzembe is helyezzük.
Saját tapasztalataim a Fap Turbóval szereztem, így ez alapján fogom bemutatni a folyamatot.
A forex robot kifizetése után, miután megadtuk a nevünk és az emailcímünk ( lehet más is mint amit a fizetésnél megadtunk ) , a Members Zonába kerülünk („ robottulajdonosok” számára fenntartott oldalak) . Ha a regisztrációnál nem jutottunk el ide, akkor emailben is megkapjuk ennek az oldalnak az elérhetőségét, valamint a szükséges kontakt adatokat, hogy kihez forduljuk, ha megakadunk. Számunkra egyenlőre a Downloads és a Video tutorials oldalak lesznek fontosak. A Video tutorials menü alatt minden szükséges lépés a telepítéshez, beállításhoz megnézhető és könnyedén lemásolható az ott levő videófelvételek alapján. Ha valaki a szöveges útmutatót jobban kedveli, akkor a Downloads menü alatt megtalálja azokat is angolul a szükséges lépések sorrendjében. Ha már van Metartraderünk akkor az első lépést kihagyhatjuk és rögtön a másodikra ugorhatunk. (Ha nincs, akkor itt elolvashatod magyarul, hogyan lehet) Itt kattintsunk a Download Fap Turbo 50 Easy Install Package szövegre. Miután letöltöttük a telepítőt, indítsuk is el! A telepítés folyamán meg kell adnunk a Metatrader program helyét a gépünkön, illetve ha több is van, akkor most kell eldöntenünk melyikre telepítjük. A hely megadása után a Finish gombra kattintva máris telepítettük a robotot.
Most következik a beállítása:
Indítsuk el a Metatradert! A fenti menüsor Eszközök, Beállítások , Expert Advisor fülön állítsuk be a következőket:
Győződjünk meg róla, hogy a fenti menüsorban be legyen nyomva a következő gomb:
Az ablak baloldalán, középtájban találjuk az Expert Advisors feliratot és alatta a Fap Turbo –t ( Ha nem látjuk akkor, az Expert Advisors baloldalán levő kis háromszögre kattintsunk.) A következőkben nyissunk megy egy chartot a robotunk által kezelt devizapárok egyikével (Piacfigyelő rész, jobb egérgombbal kattintunk és Chart ablakot választunk) Ezek az alábbiak lehetnek: EURGBP, GBPCHF , USDCHF, EURCHF, USDCAD, GBPUSD és EURUSD Állítsuk a robot stratégiájának megfelelő idősíkra (az első hat párnál M15, az utolsónál M1), majd a robotunkra kattintva bal egérgombbal, amit nyomva tartunk, húzzuk a robotot a chartra. A következő ablak jön elő:
Állítsuk be az itt látható pipákat. A bemenő adatok fülön állítsuk be a szükségeseket:
Az első hat devizapár esetén UseScalperStrategy – True
Valamint az utolsó sorban a key értékét kell beírni. Ezt következőképpen szerezhetjük meg
Egyrészt kell hozzá a számlaszám, amit a Metatrader bal felső sarkában is láthatsz, másrészt ha a beállítások ablakot leokézzuk akkor felugrik egy figyelmeztető ablak, hogy aktiváljuk a robotunkat. Ehhez egy expert ID-t ad. Ezt és a számlaszámot kell a weblapon, a négyes lépés alatti megfelelő helyekre beírni , attól függően, hogy demó vagy éles számlát aktiválunk. A kapott kód lesz a KEY értéke. Ezt mentsük el, mert a többi devizapár beállításánál szükség lesz rá. ( A leokézott beállítások ablakot előhozhatjuk ha jobb egérgombbal a chartra kattintunk és ott az Expert advisors, Tulajdonságok menüt választjuk)
Az EURUSD devizapárnál annyi a különbség, hogy itt ugye M1 az időintervallum, másrészt a UseScalperStrategy – False, a KEY ugyanaz.
Ezzel be is állítottuk robotunkat.
Azt ne felejtsük hogy a scalper stratégia szerint, a magyar téli időszámítás alapján a robotok este 9 és 12 óra között nyitnak pozíciót. Lezárni pedig akkor zárják amikor elérik a célárat, vagy a stop-ot.
Az EURUSD elvileg bármikor nyithat, de nem túl sűrűn kereskedik. Ha nem kereskednek a robotok, de a chart jobb felső sarkában ott a mosolygós fejecske akkor nyugodjunk meg minden rendben, csak a megfelelő pillanatra várnak.
A többi robot installálása is hasonló , csak ott az útmutatóban leírt dolgokat állítsuk be.