Többen örülnénk, ha sikerülne legalább egy olyan robotot vagy robotcsoportot találni, amelyek képesek lennének stabilan, legalább havi 10%-os eredményt produkálni, vállalható kockázat mellett. Nem véletlenül próbálkozom már régebb óta olyan számlákkal, amelyeken több robot is dolgozik egyszerre. Egyelőre nem jelenthetem ki, hogy találtam egy megoldást, mert idő kell hozzá, hogy beigazolódjon a következő tippről, hogy működik-e.
Folyamatosan futtatom a demószámlákat, mert az azokból kinyerhető statisztikai adatok segítségével meg lehet állapítani, hogy egy robot milyen devizapárokon, hogyan teljesít. Ehhez nagyon nagy segítség az fxblue.com oldal, ahol a legkülönfélébb lekérdezésekre van lehetőség, és legtöbbször ezeket még grafikusan is meg tudjuk jeleníteni. Ennek az oldalnak a segítségével kezdtem el elemezni a WallStreet 5.0-s és a WallStreet Asia robotok eredményeit. Ezeknél a robotoknál szinte teljesen azonos a demó és éles kereskedések eredménye, ezért a demó alapján levont következtetések segítségével, hatékonyabbá tudjuk tenni az éles számlás kereskedést. A 200 napos futás már elég hosszú idő ahhoz, hogy válogassunk a devizapárokból. (persze, nem szabad abbahagynom a demószámlák futtattását, mert később változhat a piac. Így időnként ismét meg kell néznem, mi teljesít jól.)
Elsőként nézzük a WallStreet 5.0-ás devizapárjait. ( A kimutatás Stats menüjében a Symbol fülre kattintva érhetjük el.)

Világosan látszik, hogy habár mindegyik devizapár pozitívan kereskedett az elmúlt 200 napban, azért a hozam döntő többségéért a GBPUSD pár felel. (Egyelőre nem is javasolják az USDJPY páton való futtatását a WSS 5.0-ás verziónak.) ( WS 5.0 és Asia robotnak, minden számlámon a Simple változata fut. Azon nem állítok semmit sem, csak a kockázatot. Általában az Automm =10 minden számlámon. WS beállításaim, WS Asia beállításaim)
Aztán nézzük meg a WallStreet Asia devizapárjait is.

Ennél a robotnál pedig az látszik, hogy a GBPCAD páron a legeredményesebb, és viszonylag jó eredményt ért el a GBPUSD, USDCAD és USDJPY párokon. Ha azonban megnézzük az ezekhez a párokhoz tartozó eredménygörbét, akkor láthatjuk, hogy nem egyenletes az eredmény, hanem nagyobb visszaesések vannak rajtuk. Még talán az USDJPY pár amit úgy ítélek meg, hogy vállalható számomra. (Az adott devizapárra kattintunk és a táblázat menüjében a Filtered chartot választjuk. A Draw chart gombra kattinsunk!)




Az eredményeket havi bontásban is megnézhetjük akár grafikusan vagy számszakilag is (a Filtert beállítva, hogy csak az adott devizapárt mutassa, utána Stats menüben a Monthly fülön lesznek a százalékos eredmények.) Például it a GBPCAD páron folyó kereskedés eredménye havi bontásban:

Az eredmények láttán a következőket döntöttem el. Indítok egy-egy éles számlát, ahol a WS 5.0 csak a GBPUSD páron, míg a WS ASIA a GBPCAD és USDJPY párokon fut. Az eddigi eredményeiket összegezve, bőven 10% feletti átlaghozamot produkáltak eddig. A továbbiakban is ezt várom tőlük.
(Nagy szerencse, hogy amennyiben egy éles számla be van állítva a WallStreet robotokhoz, akkor azon egy időben egyszerre lehet az 5.0-s és az Asia robotokat is futtatni egy éles számla licensszel.)
Ezeket a számlákat a FinFx és az FxPro brókercégeknél indítottam. Nem véletlenül. Hiszen ha a tesztek beválnak, akkor nagyobb összeget is szeretnék rátenni ezekre a számlákra. Mivel pedig EU-n belüli brókerekről van szó, ezért az adózás kedvezőbb lesz, az itt termelt hozam után, mivel az itt folyó kereskedés megfelel az ellenőrzött tőkepiaci kereskedés feltételeinek. A betétbiztosítás pedig biztonságot nyújt.
A két számlámat itt tudjátok majd nyomon követni a következő héttől:
FxPro éles számlám